Choď na obsah Choď na menu
 


Funny texty

1. 1. 2011

Brutálna rozprávka o zakomplexovanej mandarínke

Obrázok Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna mandarínka - Gertrúda, ktorá žila v jednom nemenovanom hypermarkete. Táto mandarínka mala veľké komplexy kvôli svojej veľkosti. Bola oveľa väčšia, ako ostatné jej kolegyne a preto bola často terčom výsmechu. Naša hrdinka mala neustále depresie a bola stále bez nálady. Raz sa dokonca rozhodla, že spácha samovraždu: chcela si podrezať žily, no nevyšlo jej to, keďže žiadne žily nemala. Po tomto neúspechu chcela skočiť pod vlak, lenže v hypermarkete žiadny vlak nepremával. Bystrá uhorka z hornej police sa už nemohla pozerať na trápenie našej prerastenej Gertrúdy a tak jej poradila, aby šla k psychológovi.
Naša hrdinka ju našťastie poslúchla a dobre robila! Psychológ jej totiž nazrel do vnútra a zistil, že Gertrúda nie je mandarínka, ale pomaranč! Bola neuveriteľne šťastná, konečne jej komplexy zmizli a mohla si užívať život pomaranča. Z bedne pre mandarínky sa s radosťou presťahovala do pomarančovej bedne a na všetkých okolo sa široko usmievala. Už ju netrápila svoja veľkosť, bola úplne normálna.
Jej radosť však trvala len chvíľku: ešte v ten istý deň ju jedna teta kúpila, strčila do tašky a zobrala domov. Tam sa začal pravý masaker. Stará teta ju najprv prstami brutálne ošúpala. Gertrúda revala od bolesti, jej šťavy všade tiekli po tanieri, no krutá pani neprestávala. Keď už bola Gertrúda ošúpaná, bezočivá teta ju ostrým nožom nakrájala na malé kúsky ( keďže nemala zuby ) a následne zjedla.Ani nechcem vedieť, aké musela Gertrúda prežívať bolesti. My ľudia sme strašne krutý!

 

Tajomstvo farieb

Liečivá energia farieb sa využíva od dávnych čias. Predstav si, že už starí Egypťania používali liečebné účinky farieb ako v kozmetike, tak i v lekárstve. Zistilo sa dokonca, že farbu môžu vnímať i nevidomí! Na pokuse, kde bol do miestnosti natretej určitou farbou privedený slepý. Tomu sa napríklad v miestnosti natretej na červeno zvýšila telesná teplota a pulz a v modrej to bolo naopak. Pod vplyvom dôkazov sa vedci a lekári začali zaujímať podrobnejšie o túto problematiku a dospeli k záveru, že i farby môžu pomôcť k uzdraveniu človeka.

 

* Daj si energickú bombu! ČERVENÁ

 Začni deň s červenou. Na raňajky si daj napríklad pohár ríbezľového alebo brusnicového džúsu. Okrem toho, že do seba dostaneš vitamíny, odplaší táto farba i rannú mrzutosť.

 

* Nakopni sa do pohody – MODRÁ (tento mesiac)

 Modrá je dobrá! Namaľuj si strop alebo jednu stenu v izbe tmavomodrou farbou alebo si zaobstaraj príjemné modré obliečky. Táto upokojujúca farba pôsobí výborne aj na podvedomie.

 

* Prebuď mozog – ŽLTÁ

 I keď túto farbu nemiluješ, skús napríklad žlté tričko. Síce z teba vďaka tomu nebude druhý Einstein, ale žltá povzbudí tvoje mozgové bunky a všetko ti pôjde ako po masle. Cez deň pi citrónovú šťavu.

 

* Preč so stresom – ZELENÁ

 Zelená upokojuje dušu a uvoľňuje svaly. Takže hurá do prírody. Zober chlapca alebo kamošku a namiesto vysedávania po kaviarňach si dopraj pár kilometrov prechádzky.

 

* Buď vynaliezavá – FIALOVÁ

 Došli ti nápady? Skús ako poslednú záchranu fialovú! Podporí tvoju fantáziu.

 

* Do nálady – ORANŽOVÁ

 Daj si pomaranč! Jeho farba ťa dobre naladí a vitamín C prebudí tvoju vnútornú silu a ochráni ťa pred prechladnutím.

 

Pes a leopard

 

    Jeden muž jel do Afriky a vzal si s sebou svého psa. Pes začal honit motýly a ztratil se. A jak se tak toulal po Africe, vidí, jak se k němu řítí leopard a chce ho sežrat. Pes se lekne, ale všimne si kostí, co jsou kolem, usadí se a jednu začne žvýkat. Ve chvíli, kdy se leopard chystá skočit, říká:
    "  To vám řeknu,to byl ale chutný leopard, mňam, mňam! Jestlipak je jich tu víc?"
Leopard to zaslechne a zarazí se uprostřed skoku. Odplíží se do křoví a říká si:
"Fuj, ale to bylo o fous!"
    Viděla to opice a usoudila, že tohle všechno by se mohlo hezky zpeněžit. Jde za leopardem a za mírnou odměnu mu vykecá, jak to bylo doopravdy. Leopard se rozzuří, že si z něho pes dělal srandu a říká:
"Víš co, opice, vlez mi na záda a pojď se podívat, co provedu s tím psem!"
    Pes uvidí leoparda, jak utíká s opicí na zádech k němu:
"Co udelám teď, proboha?" Místo útěku si sedne zády k leopardovi, předstírá, že ho ještě nevidí a právě v okamžiku, kdy se k němu leopard přiblíží na doslech, povídá:
"Do prdele, kde je ta opice, už před hodinou jsem ji poslal pro dalšího leoparda!"...

 

Obrázok

Anketa

Bola anketa verejnej svetovej mienky. Odpovedalo sa na otázku: "Prosím Vás, aký je Váš názor na nedostatok jedla v iných častiach sveta?"

 

Výsledok: V Afrike nik neodpovedal, pretože nevedeli čo je JEDLO. V západnej Európe zas nevedeli čo je NEDOSTATOK. Vo východnej Európe nevedeli čo je VLASTNÝ NÁZOR. V Argentíne čo je to PROSÍM VÁS. A v USA nikto netušil, čo môže znamenať V INÝCH ČASTIACH SVETA.

 

 

 

Obrázok

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

...........

(IzabelQa, 20. 1. 2011 21:21)

Tie farby som si prečítala a sú fakt dobré