Choď na obsah Choď na menu
 


Kompaktný púder

Choroba: Na márne kúsky
Perfektná pudrenka do kabelky sa rada rozbíja a jej obsah sa mení na mnoho nepoužiteľných púdrových kúskov.
Liečenie: Ak púder ostane vo väčších kusoch, pozbierajte ich
a poukladajte do pudrenky. Spoje jednotlivých kúskov pokvapkajte pleťovou vodou, ktorá obsahuje alkohol, a jemne zatlačte.  
Náš tip
Ak sa váš púder rozpadol na márne kúsky, zozbierajte ich čo najviac na servítku, preložte ju a obsah rozdrobte na prášok. Ten potom nasypte do škatuľky a používajte ako sypký púder.

 

Maskary

Choroba: Hrudky a vlákna
Už po niekoľkých týždňoch sa vám v novej maskare vytvorili hrudky a na štetinkách máte rôzne chĺpky? Utrite ich do papierovej vreckovky. Ale čo si počnete s hrudkami?
Liečenie: Na kefku maskary dajte pár kvapiek pleťového mlieka bez parfumu a snažte sa krúživými pohybmi rozmiešať mlieko s farbou.
Prevencia: Ak sa snažíte nabrať na kefku viac farby ťahmi dnu a von – pumpovaním – robíte chybu. Rýchlymi pohybmi dostanete do maskary iba viac vzduchu, čo urýchli vysychanie a tvorbu hrudiek. 

 

Laky na nechty

Choroba č. 1:
Stuhnutý
Pred plesovou sezónou ste si kúpili krvavočervený lak na nechty. Po dvoch mesiacoch sa naň opäť naskytla príležitosť, ale stuhol, ťahá sa a na nechtoch neschne.
Liečenie: Zabudnite na staré dobré dolievanie odlakovača do fľaštičky s lakom. Dnešné odlakovače sú bez acetónu, takže lak nezriedia, a aj keby neboli, radikálne znižujú kvalitu laku, jeho krycie schopnosti a výdrž na nechtoch. Namočte radšej fľaštičku do horúcej vody a medzi lakovaním jednotlivých nechtov ju dobre pretrepte.
Prevencia: Ak tmavé a výrazné farby laku používate len výnimočne, zadovážte si z nich miniatúrne verzie.

Choroba č. 2:
Prilepený vrchnák
Otierate štetec o hrdlo fľaštičky? Pri najbližšej príležitosti lak neotvoríte.
Liečenie: Teraz je odlakovač namieste. Niekoľko kvapiek naneste na okraj vrchnáka a nechajte chvíľu pôsobiť. Ak to nepomôže, skúste celú fľaštičku a najmä vrchnák namočiť do horúcej vody.
Prevencia: Pred lakovaním si nachystajte vatovú tyčinku a pootvorený odlakovač. Tyčinku namáčajte do odlakovača a otrite ju o hrdlo fľaštičky.

 

Očné tiene

Choroba: Na kameň
Pred líčením si natierate okolie očí krémom a tiene nanášate hubkou. Na povrchu tieňov sa tak časom vytvorí škrupinka. Tieň je síce použiteľný, ale často zmení farbu a ťažšie sa nanáša.
Liečenie: Povrch očného tieňa zľahka prejdite najjemnejším brúsnym papierom. Uvoľnenú škrupinku odfúknite a postup ešte raz zopakujte. 
Prevencia: Na nanášanie tieňov si zadovážte štetec s prírodnými vlasmi. Používajú ho aj kozmetičky, lebo je šetrnejší k očným viečkam i tieňom.

 

Rúže a kontúrovacie ceruzky

Choroba: Zlomené
Nechali ste kabelku za oknom a slnko urobilo z rúžu a ceruziek lepkavú masu. Alebo sa ráno ponáhľate a všetko vám pri líčení padá z rúk? Výsledok: ceruzky sa po niekoľkých pádoch nedajú zastrúhať a rúž je aspoň na dva kusy.
Liečenie: Zmäknutý rúž nechajte najprv stuhnúť v chladničke, potom tyčinku nahrejte v bode zlomu nad zapaľovačom a zatlačte kúsky k sebe. Celú tyčinku obaľte celofánom, aby si zachovala tvar,
a dajte na hodinu do chladničky. Chlad zachráni aj lámavú kontúrovaciu ceruzku. Ak tuha stuhne, podarí sa vám ju zastrúhať. Špičku doformujte prstami a nechajte ešte dotuhnúť v chlade.
Náš tip
Aby sa rúž nezlomil, keď ním pritlačíte na pery, nevysúvajte ho z obalu, ale nanášajte štetcom na pery.

 

www.zena.pluska.sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.