Choď na obsah Choď na menu
 


Aby vlasy rýchlo rástli...

29. 1. 2011

Žihľava a spol.
Žihľava je pre mnohých ľudí len nepríjemná pŕhliaca burina. No už naše staré mamy vedeli, že táto rastlina v sebe skrýva skvelé účinky na naše zdravie. Okrem mnohých zdravotných benefitov môžete žihľavu vyskúšať aj na urýchlenie rastu vašich vláskov. Vyskúšať možno rôzne žihľavové šampóny či kúry, no postačí vám aj odvar, ktorý získate buď z lístkov čerstvej alebo sušenej žihľavy.

Aj pitie žihľavového čaju údajne prospieva rastu vlasov, preto možno žihľavovú vlasovú kúru doplniť aj o popíjanie žihľavového čaju, ktorý vám pomôže aj pri nadmernom šedivení vlasov či problémoch s lupinami. Po takejto žihľavovej vlasovej kúre by vám „lenivé“ vlasy mali rásť o niečo rýchlejšie a budú aj krásne lesklé.

Okrem žihľavy sa za „urýchľovače“ rastu vlasov považujú aj lopúch, breza či slez. Zelený čaj je ďalším“ prírodným prostriedkom, ktorého silu možno využiť aj na rýchlejší rast vlasov, keďže prispieva k správnej funkcii vlasových folikulov.

 

 Je známe, že žihľava má pozitívne účinky na rast vlasov

Vitamíny skupiny B
Vitamíny – najmä zo skupiny B - zohrávajú tiež dôležitú úlohu pri raste vašich vláskov. Tieto vitamíny sa okrem iného skrývajú aj v pivovarských kvasniciach, rybách, klíčkoch či obilninách a preto by nemali chýbať vo vašom jedálničku. Nezabúdajte však celkovo na pestrú stravu s dostatkom vitamínov a minerálnych látok, aby aj vaše vlásky dostali výživu, akú potrebujú pre správny rast.

Aktivátory rastu vlasov
Ak príroda ani vitamíny nepomáhajú, môžete svoje vlásky popohnať aj pomocou špeciálnych prípravkov z lekárne. Ide o tzv. aktivátory rastu vlasov, ktoré sa nanášajú na vlasy a vďaka rôznym účinným zložkám podporujú aj správnu funkciu vlasových cibuliek a tým prispievajú k rýchlejšiemu rastu vlasov. V ich zložení bývajú spravidla vitamíny, výťažky z byliniek (spomínaná žihľava, koreň lopúch a ďalšie) a iné zložky.

Masážou k dlhším vlasom
Aj pravidelné masáže pokožky hlavy prispievajú k rýchlejšiemu rastu vlasov. Vďaka masáži totiž dochádza k prekrveniu a stimulácii vlasových folikulov.

Stres = spomaľovač rastu vlasov
Stres je nepriateľom našich vlasov. Ak máte príliš stresujúce obdobie, môže sa to negatívne odraziť aj na kvalite vašej hrivy a dokonca spomaliť rast vlasov. Preto sa snažte čo najviac vyhýbať nadmernému stresu, zaraďte do svojho života pravidelnú relaxáciu ako i pohyb.

Spomenuté spôsoby na urýchlenie rastu vlasov vám môžu priniesť želané výsledky, no chce to trpezlivosť. Vlasy vám iste nenarastú rýchlosťou blesku, no ak urobíte všetko pre to, aby ste ich rast podporili, okrem rýchlejšieho rastu získate určite aj zdravšie a zároveň krajšie vlásky. Takže za pokus to iste stojí!

Zdroj: www.tani.estranky.sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

super tip vyskúšam určite :)

(ViKá, 31. 1. 2011 14:56)

,.,.,.,,.,..

(IzabelQa, 31. 1. 2011 10:55)

Vyskúšam